Dil

CUMARTESİYE YAKIŞIR: DISCONNECT

CUMARTESİYE YAKIŞIR: DISCONNECT

Selamlar!

Blogta ders modundan çıkalım dedik ve cumartesi akşamı için (çemberin dışına çıkmayacak şekilde) bir film önerisiyle geldik. Filmimiz vizyona girdiği dönemde izleyenleri tarafından çokça beğenilen ve internete adeta “başkaldırı niteliği” taşıyan Disconnect yani “Sanal Hayatlar”

Spoiler vermeden en kısa haliyle konusundan bahsedelim. Şöyle ki, filmimizde ailesini aramaya dahi vakti olmayan işkolik bir avukat, bazı özel sırları internet ortamına yayılan bir çift ve kariyer peşinde koşan bir bir gazetecinin yetişkin sitelerindeki mücadelesini görüyoruz ilk olarak.

disconnect film ile ilgili görsel sonucu

Sonrasında ise tüm bu karakterleri aynı noktada buluşturan tek şeyin internet oluşunu. Modern dünya iletişiminin yeni adı olan internet, tüm köşeli halleriyle masaya yatırılırken birbirinden farklı bir grup insanın hayatı üzerinde yaptığı benzer etki vurgulanıyor.

Yönetmenliğini Henry Alex Rubin’in yaptığı film internete adeta bir başkaldırı niteliğinde. Bu arada kalabalık kadrosu ve üç farklı hikayesi ile ortalama bir Hollywood dramının üzerinde olan Disconnect, Toronto ve Venedik Film Festivallerinde prömiyer yapmış olup, 32. İstanbul Film Festivali kapsamında da izleyici ile buluşmuştu.

Internetin hem birleştirici hem de ayırıcı hallerini ele alan Disconnect ‘i biz çok sevdik. Umarız siz de seversiniz. Şimdiden keyifli izlemeler!

 

Paylaş: