Dil

En İyi Sosyal Medya Yönetimi Uygulamaları

En İyi Sosyal Medya Yönetimi Uygulamaları

Merhaba,

Bildiğiniz üzere sosyal medya yönetimi uygulamaları, sosyal varlığınızı ve aktivitelerinizi tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak gücü size sunar. Ayrıca her şeyi elle yapmak yerine uygulamalar yoluyla otomasyonlu yapabileceğiniz için zamandan ve enerjiden de tasarruf etmiş olursunuz.

Günümüzde kullanılmayı bekleyen en iyi ve popüler sosyal medya yönetimi uygulamalarını InstaAVM sizin için derledi. Bu uygulamaları kişisel amaçlarınız, blogunuz, küçük işletmeniz veya büyük markanız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 İlk olarak, Hoot suite

Artılar:

Sosyal medya pazarlaması için kullanışlı analiz aracı

Influencerları tespit etme konusunda güvenilir

Eksiler:

En yardımcı özellikler ücretli sürümde

Platformlar arası içerik hazırlamak yorucu

Hootsuite en popüler sosyal medya yönetimi uygulamalarından biridir, hatta kimilerine göre popülerlikte liderdir. Birçok farklı platform desteği var ve fazla sayıda seçenek ve dinamik özellikler barındırıyor.

Facebook kişisel ve iş sayfaları, Twitter, LinkedIn ve diğerleri gibi birçok popüler sosyal medya sitesindeki içeriklerinizi yönetebilir ve yayınlayabilirsiniz. Dahili analiz sistemi sayesinde seçilmiş anahtar kelimelere göre performans analizi yapabilirsiniz. İstediğiniz tarihte yayınlanmak üzere içerikleri zamanlama imkanınız da var. Hem de bunları ücretsiz sürümde de yapabilirsiniz.

2. Buffer

Artılar:

Esnek ödeme planları

Feedly gibi haber toplayıcı uygulamalara entegre edilebilir

Eksiler:

Ücretsiz sürümü Pinterest ve LinkedIn’e bağlanamıyor

Yayın akışında arama fonksiyonu yok

Buffer, içeriklerinizi zamanlama ve içerik planı oluşturma gibi özellikler sunan bir takvim planı uygulamasıdır. Facebook, LinkedIn, Twitter, Pinterest ve Instagram için bu uygulamayı kullanmak mümkün. Arayüzünün kullanımı aşırı basit. Performansınızı analiz edebileceğiniz özelliği var ve yayın planınız üzerinde tüm kontrolü size veriyor.

3. TweetDeck

Artılar:

Twitter kullanıcıları ayrı bir hesap açmak zorunda değil

Ücretsiz bir uygulamaya göre şaşırtıcı derecede kullanışlı

Eksiler:

Kullanıcı grupları oluşturma seçeneği yok

Kişiselleştirme seçenekleri sınırlı

Kurulumu zaman ve sabır gerektiriyor

TweetDeck, Twitter yönetimi için kullanılan popüler bir uygulamadır. Daha öncesinde Tweetdeck diğer sosyal medya platformlarını da yönetmenize imkan tanıyordu. Fakat Twitter tarafından satın alındığından beri Twitter dışındaki sosyal medya yönetimi desteği kaldırıldı ve şu an sadece Twitter hesap yönetimi için kullanılıyor.

TweetDeck kullanımı tamamen ücretsiz olan bir uygulama. Birden fazla hesap yöneten, belirli hashtagleri takip eden, aynı anda birçok farklı kullanıcıya cevap veren ve gerçek zamanda nelerin tweetlendiğini görmek isteyen herkes için mükemmel bir seçenek. İstediğiniz her şeyi farklı sütunlara taşıyarak organize edebilir ve böylece hepsini aynı ekranda görebilirsiniz. TweetDeck’in sadece masaüstü/dizüstü bilgisayarlar tarafından kullanıldığını da belirtmeliyiz.

4. SocialOomph

Artılar:

Tekrar yayınlamak için içeriklerinizi sıraya koyabilirsiniz

Detaylı ve geniş kapsamlı bir yardım rehberine sahip

Eksiler:

Mobil uygulaması yok

Arayüzü pek kullanışlı değil

SocialOomph, Twitter hesaplarınızı ücretsiz olarak yönetmenizi sağlıyor. Eğer ücretli sürümünü kullanırsanız Twitter yanında Pinterest, LinkedIn, Tumblr, RSS feed ve daha da fazlasını yönetebilirsiniz. Tweetlerinizi zamanlayın, anahtar kelimelerin takibini yapın, profillerinizi duyurun, URL’leri kısaltın, özel mesaj kutunuzu tamamen silin ve sınırsız sayıda hesap açın. Hem de tüm bunların hepsini ücretsiz yapın.

Ücretsiz sürümde aşırı sınırlı olmayan birçok harika özelliğe sahip oluyorsunuz. Fakat ücretli sürüme geçerseniz geri takipler, otomasyonlu DM, takip etmeye değer kaliteli hesaplar ve daha da fazlası gibi birçok yeni özelliğe erişiminiz oluyor. Ücretli kullanıcılar aylık yerine her iki haftada bir kez ücret ödüyor.

5. IFTTT

Artılar:

iOS ve Android için kullanımı kolay mobil uygulaması var

Birçok akıllı cihaz, hizmet ve uygulama ile entegre edilebilir

Eksiler:

Profesyonel kullanımdan ziyade daha çok kişisel kullanıma uygun

Her içeriğe otomatik olarak hashtag ekliyor

IFTTT, kendi otomasyonlu eylemlerinizi oluşturmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Bunlara “tarif” adı veriliyor ve bu tarifler sayesinde gerekli eylemleri elle yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Örneğin tüm Instagram fotoğraflarınızın otomatik olarak Dropbox hesabınızdaki bir klasöre eklenmesini istiyorsanız IFTTT üzerinden bir tarif oluşturuyorsunuz ve böylece bu eylemi elle tek tek yapmak zorunda kalmıyotsunuz. Oluşturabileceğiniz tariflerin herhangi bir sınırı yok ve neredeyse tüm popüler sosyal medya siteleri ile çalışıyor.

Peki siz sosyal medya çalışmalarınız için hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Listemizde yer alan uygulamaları kullandıysanız memnun kaldınız mı? Listede olmayan ama eklenmesini düşündüğünüz hizmetler nelerdir?

 

Paylaş: