Dil

Hafta Sonu Önerisi: THE INTERN

Hafta Sonu Önerisi: THE INTERN

Selam!

Haftayı güzel bir filmle kapatalım dedik. Ve “Tecrübe asla eskimez” mottosuyla hafızalara kazınan The Intern’i yazdık!

Yönetmenliğini Nancy Meyers’in yaptığı 2015 yapımlı film, bir Amerikan komedi-drama türü. Başrollerinde filmi Robert De Niro ve Anne Hathaway’in oynadığı filmde 120 dakikanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz bile. O derece akıcı ! İzlerken bir yandan duygulandıran bir yandan da güldüren filmin konusuna gelecek olursak…

Tecrübe asla eskimez…

70 yaşında dul bir emekli olan Ben Whittaker, emekliliğin hiç de beklediği gibi olmadığını düşünmekte ve fazlasıyla sıkılmaktadır. Bu yüzden de tekrar iş yaşamına dönüp hala yapabileceği bir şeyler olduğunu göstermek için fırsat kollarken, genç ve güzel Jules Ostin (Anne Hathaway) tarafından kurulan bir moda web sitesindeki “Senior Stajyer” iş ilanını görür. Ve hemen başvuru yapar.

Bu arada Jules Ostin hobisini işe dönüştürüp zamanla İnternet’ten satış yapan dev bir şirket kurmayı başaran, evli ve bir kızı olan, genç, güzel bir girişimcidir. Çalışanlarından biri sosyal sorumluluk projesi olarak, yaşlı kişileri eski iş deneyimlerinden faydalanmak ve iş hayatına tekrar kazandırmak amacı güden bir fikir önerir ve iş ilanını yayınlayarak bu fikri hemen uygulamaya geçirir.

stajyer-ben-ve-jules

Kendini işe yarar biri olarak görmek isteyen Ben Whittaker da ilana başvuranlar arasına katılır ve ilanın gerektirdiği maddeleri (kendini tanıttığı bir video sunum hazırlamak gibi) yerine getirir ve görüşmeye çağrılır. Görüşme sırasında 70 yaşındaki kişiye “10 yıl sonra kendinizi nerde görüyorsunuz?” şeklinde klasik İnsan Kaynakları sorusu sorulmasına rağmen (bu kısım çok komik) Ben insanları etkilemeyi başarır.  Ben ile birlikte 3 (üç) kişi daha stajyer olarak seçilir ve Ben takım elbisesini giyerek ilk iş gününe başlar. Ve olaylar gelişir.

stajyer-robert-de-niro-gorusme

Damaklarda adeta bir sıcak çikolata tadı bırakan film, her ne kadar komedi kategorisine konulsa da aslında tam bir eğlence, huzur ve en çok da iş hayatı açısından tam bir motivasyon filmi!

Filmdeki sahneler hem gündelik hayatta hem de iş hayatında yaşanan birçok duygunun tercümanı adeta. Özellikle, iş hayatında X ve Y jenerasyonlarının çatışmasını o kadar keyifli bir şekilde ele almış ki, bu hafta sonu bu filme mutlaka vakit ayırmalısınız bizce…

Şimdiden keyifli izlemeler!

Paylaş: