Dil

SNAPCHAT KENDİNİ YENİDEN Mİ YARATIYOR?

SNAPCHAT KENDİNİ YENİDEN Mİ YARATIYOR?

Herkese merhaba,

Bildiğiniz üzere Instagram son dönemlerde, sistemine eklediği yeni özelliklerle kullanıcıların adeta gözdesi durumuna geldi. Özellikle, daha fazla paylaşım yapma ve içerik üretme amacıyla geliştirilen “Instagram Stories – Instagram Hikayeler” hem markaların hem de kişisel kullanıcıların favorisi haline gelmiş durumda.

Peki, ama story özelliğini ilk kez kendisinden duyduğumuz Snapchat bu olaya nasıl bakıyor?

Aslında pek iyi bakmıyor olacak ki, geçtiğimiz hafta Snap Partner Summit etkinliğini düzenledi ve burada sistemine ekleyeceği bazı yeni özelliklerden bahsetti. Ve her ne kadar Instagram’a karşı savaş veriyor gibi gözükse de, bahsettiği yeni özellikler oldukça dikkat çekiciydi.

Peki o özellikler neler?

İlk olarak, Snap Original! Şirket, uygulamaya sadece bir sohbet ya da fotoğraf platformu gibi bakılmasını istemediği için, Snapchat kullanıcılarına belgesel, komedi, korku ve aşk konulu yeni seriler sunacak. Ki bizce tutar mı tutar!

Bir diğeri ise oldukça heyecan verici duran Snap Games! Artık Snapchat’te arkadaşlarınızla bir yandan sohbet edip, fotoğraf paylaşırken diğer yandan da beraber oynayabileceksiniz. Bu özellik ilk başta 6 oyunla geliyor: Bitmoji Party, Tiny Royale, Snake Squad, C.A.T.S. Drift Race, Zombie Rescue Squad ve Alphabear Hustle.

Yine yeni efektler…

Snap Kit… Burada da kullanıcılar, Snapchat’te paylaştıkları hikayeleri başka uygulamalalarda da paylaşabilecek. Hatta Tinder’da bu başladı bile. Netflix zaten SnapKit’i platformuna entegre etmeyi kabul etti, böylece kullanıcılar izlemekte oldukları programı paylaşabiliyorlar.

Yani aslında Snap, sistemine eklemeye çalıştığı tüm yeni özelliklerle uygulamasını daha sık kullanmanızı ve kendisine olan sadece bir “fotoğraf-sohbet uygulaması algısı”nı da yıkmak istiyor. Instagram’ın fazlasıyla popüler olduğu şu günler de bu algıyı yıkması ne kadar kolay ya da bu durumda mutlaka boş durmayacak ve o da çeşitli yeniliklerle kullanıcılarını çekmeye devam edecek.

Bekleyelim görelim…

Paylaş: